Ruffled Pole Mouse

  Hosty linii Mouse, choć różniące się kształtem i wybarwieniem liści, są do siebie podobne. Cechą wspólną jest dobra substancja liści i zwarty, krępy pokrój za sprawą krótkich ogonków. Z reguły już na pierwszy rzut oka wiadomo, że to Mouse. Inaczej sprawa ma się z "Ruffled Pole Mouse", nową hostą od Jana van den Topa, która jest w tym gronie wyjątkiem i sprawia wrażenie zupełnie jakby nie należała do rodziny. Jest sportem "Green Mouse Ears", jednakże po rodzicu niewiele dziedziczy...

Liście pofalowane, owalnie lancetowate, o nieznanych mi wymiarach, jednakże nie przekraczają wymaganego kryterium dla host Minis. "Ruffled Pole Mouse" widnieje w najnowszym wydaniu AHS Miniature-leaved Registered Cultivars and Species z oznaczeniem dodania w 2019 roku. Wracając do liści, centrum rozległe, kremowe lub białe z okazjonalnie pojawiającymi się zielonymi upstrzeniami, margines zielony lub jasnozielony. Przeglądając zdjęcia kilkuletnich egzemplarzy widzimy, że rosną znacznie silniej of matecznej "Green Mouse Ears". Rok 2019 to pierwszy sezon hosty w moim ogrodzie i dość szybkie zebranie się do kwitnienia jak na pierwszy tydzień czerwca. Według źródeł bladopurpurowe kwiaty pojawiają się z początkiem lipca.
Moim zdaniem "Ruffled Pole Mouse" to nadzwyczajnie udana odmiana, nic też dziwnego że znalazła się na szczycie 20 najlepszych roślin w konkursie RHS Chelsea Plant of the Year 2019 Competition.

 

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz